Misja Wysokiego Szczebla Komisarza Hogana do Arabii Saudyjskiej oraz Iranu

Prezes Polskiego Zrzeszenia Producentów Bydła Mięsnego, uczestniczył w Misji Wysokiego Szczebla Komisarza Hogana w Arabii Saudyjskiej oraz Iranie.
Celem misji była promocja europejskich produktów rolno-spożywczych oraz zapewnienie im większego dostępu do rynków Arabii Saudyjskiej i Iranu, dlatego tak ważna jest obecność przedstawiciela polskiego sektora wołowiny.
Podczas Misji odbyły się wizyty studyjne, spotkania B2B, Forum „EU-Iran Agri-Food Business Forum”.
 
Dwa państwa- dwa potencjalne rynki zbytu dla polskiej wołowiny
Głównym celem wizyty w obu państwach była poprawa eksportu żywności i produktów rolnych do tych państw.
Arabia Saudyjska
Arabia Saudyjska, zgodnie z danymi KE, już teraz jest jednym z głównych odbiorców unijnej żywności. Jest szóstym co do wielkości importerem tego rodzaju towarów – ich wartość w zeszłym roku osiągnęła 4,6 mld euro. KE zwraca jednak, że „rosnąca liczba ludności, coraz większy dochód rozporządzalny oraz jako importer netto żywności sprawia, że potencjał dla europejskich rolników i producentów żywności jest coraz ważniejszy”.
Iran
Iran z kolei ma dużo skromniejszą wymianę handlową z UE. Wieloletnie sankcje, wprowadzone z uwagi na sprzeciw Iranu wobec międzynarodowego nadzoru nad jego programem atomowym, wyłączyły ten bliskowschodni kraj z głównych szlaków handlowych Zachodu.
 
Przypomnijmy, że działania na rzecz zdobywania i poszerzania nowych rynków zbytu są jednym z priorytetów Polskiego Zrzeszenia Producentów Bydła Mięsnego . 

Polski
Galeria: 
< powrót