Cykl filmów „ Rolniku, co zrobić aby zarobić?" - zrealizowany!

Cykl  filmów  „ Rolniku, co zrobić aby zarobić?" - zrealizowany!
Zapraszamy do oglądania!
Przypomnijmy, że głównym celem operacji jest promocja dobrych praktyk i innowacyjnych rozwiązań w rolnictwie oraz rozpowszechnianie informacji na ich temat. Celem operacji jest również  podniesienie ekonomiki gospodarstw rolnych, przeniesienie w inne rejony kraju sprawdzonych rozwiązań związanych z produkcją roślinną i zwierzęcą oraz podniesienie świadomości mieszkańców obszarów wiejskich związanej  z ochroną środowiska i ochroną bioróżnorodności w rolnictwie.
Odc.1. Ekologiczne kozy-
celem filmu jest pokazanie dobrych praktyk i wskazanie chowu kóz jako alternatywnego kierunku produkcji dla małych gospodarstw. Film odpowiada  na pytanie czy chów kóz się opłaca ?
Linki:
 http://www.bwmart.pl/odcinek-1-kozy.html
https://www.youtube.com/watch?v=xeCOQMX8DRQ
 
 
Odc.2 .Produkcja z certyfikatem-
z filmu dowiemy się na czym polega certyfikacja, jakie warunki należy spełnić i jakie zyski uzyskuje się poprzez posiadanie certyfikatu.
 
http://www.bwmart.pl/produkcja-z-certyfikatem.html
 
https://www.youtube.com/watch?v=oJTioN7p87Q&t=10s
 
Odc.3.    Zioła z Natury –
rozwijająca się medycyna niekonwencjonalna wpływa na zainteresowanie firm farmaceutycznych i kosmetycznych   surowcami  zielarskimi    co powoduje  wzrost upraw ziół Z filmu dowiemy się jak zbierać  zioła w ich naturalnym środowisku i  czy to się opłaca ?.
http://www.bwmart.pl/ziola.html
https://www.youtube.com/watch?v=gYODcmsKkNk&t=96s
 
Odc.4      Rośliny włókniste -  powiemy jakie rośliny włókniste warto uprawiać w Polsce. Pokażemy gospodarstwo uprawiające konopie oraz powiemy o opłacalności upraw roślin włóknistych i oleistych  .
Linki:
  http://www.bwmart.pl/rosliny-wlokniste.html
https://www.youtube.com/watch?v=YcSFIcNCTMo
 
 Odc.5  –Stare odmiany roślin w gospodarstwach ekologicznych".
orkisz, płaskurka, samopsza to stare odmiany pszenicy charakteryzujące się wysoką odpornością na choroby i małymi wymaganiami glebowymi. Uprawa starych odmian roślin jest dobrym rozwiązaniem dla obszarów, gdzie intensywna uprawa nie jest możliwa ze względów ekonomicznych oraz w przyjaznych dla środowiska gospodarstwach ekologicznych.
Linki:
 http://www.bwmart.pl/stare-odmiany.html
 
https://youtu.be/5Xa4qwuPXfI
 
 Odc.6  Rośliny miododajne
w odcinku , o roli roślin miododajnych w gospodarce pasiecznej ich zastosowaniu jako poplonu oraz o coraz bardziej popularnych mieszankach roślin miododajnych wysiewanych na nieużytkach w celu spełnienia wymogu zazielenienia w ramach dopłat bezpośrednich.
 
Linki:
http://www.bwmart.pl/rosliny-miododajne.html
 
https://youtu.be/P1HK6YQ4bQ8
 
 
 

Polski
Galeria: 
< powrót