Ubojnia w której dochodziło do uboju niezgodnego z prawem została zamknięta!

Ubojni w której dochodziło do uboju niezgodnego z prawem w drodze decyzji administracyjnej cofnięto zgodę na prowadzenie działalności.
Innymi słowy została zamknięta!
"Jednocześnie mięso pozyskane w ww. zakładzie, w stosunku do którego nie udokumentowano przeprowadzenia weterynaryjnego badania poubojowego, zostało objęte procedurą wycofania z obrotu" - czytamy we wtorkowym komunikacie Inspekcji Weterynaryjnej.
Główny Lekarz Weterynarii odnosząc się do materiału pokazanego w telewizji TVN pod tytułem: "Nielegalny proceder w mazowieckiej ubojni. Handel chorymi i martwymi krowami", przypomina, że "odpowiedzialność za bezpieczeństwo żywności oraz zachowanie warunków humanitarnego uboju zwierząt należy do obowiązków przedsiębiorstwa sektora spożywczego. W ramach obowiązku zapewnienia dobrostanu zwierząt w czasie uboju, od 1 stycznia 2013 r. w każdej rzeźni działającej w UE funkcjonuje stanowisko pełnomocnika do spraw dobrostanu zwierząt, do którego podstawowych obowiązków należy nadzór nad przestrzeganiem zasad humanitarnego uśmiercania zwierząt".
Wiecej informacji:
http://www.portalspozywczy.pl/mieso/wiadomosci/giw-cofnal-zgode-na-dzial...

Polski
< powrót