Od 2020 WicePrzewoniczący Grupy Roboczej Wołowina i Cielęcina COPA COGECA
Od 2017 Przewodniczący Rady Fundacji International Meat Research 3G Foundation, wdrażającej metody oceny jakości kulinarnej mięsa wołowego
Od 2017 Przewodniczący Rady Sektora Wołowiny zrzeszającej 6 polskich organizacji rolników i przetwórców
Od 2016 do 2018 Przewodniczący Rady Dialogu Społecznego w Rolnictwie pierwszej kadencji organu pomocniczego MRiRW
Od 2016 Przedstawiciel polskich rolników w Grupie Prognostycznej Rynku Wołowiny Komisji Europejskiej.
Od 2014 do 2019 Przewodniczący Grupy Scientific discussion group on eating quality w ramach UNECE Specialized Section on Standardization of Meat
Od 2014 Przedstawiciel europejskich rolników zrzeszonych w Copa Cogeca w Grupie Dialogu Społecznego Jakość i Promocja Komisji Europejskiej
Od 2013 Przewodniczący Grupy Roboczej Promocja Copa Cogeca
Od 2011 do 2013 Wice Przewodniczący Grupy Roboczej Promocja Copa Cogeca
Od 2011 do 2014 Przedstawiciel Copa Cogeca w Grupach Doradczych Komisji Europejskiej Jakość oraz Promocja
Od 2009 do 2015 Kierownik Zadania Badawczego – Badania popytu na mięso wołowe w Polsce – Projekt naukowy Optymalizacja produkcji wołowiny w Polsce, zgodnie ze strategią „od widelca do zagrody” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka
Od 2009 do 2017 Przewodniczący Komisji Zarządzającej Funduszu Promocji Mięsa Wołowego
Od 2008 do 2014 Przewodniczący Komitetu ds. Promocji w Radzie Gospodarki Żywnościowej – organu pomocniczego Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Od 2005 Prezes Zarządu – Polskiego Zrzeszenia Producentów Bydła Mięsnego,
Od 1989-2005 Prowadził firmy z branży mięsnej
Osiągnięcia:
Inicjator prac i współautor systemu jakości mięsa wołowego Quality Meat Program – pierwszego w Polsce systemu zapewniania jakości w mięsie czerwonym. System został uznany przez MRiRW za zgodny z wymaganiami Komisji Europejskiej dla systemów jakości żywności podlegających wsparciu. Po akceptacji przez Komisję Europejską wniosku Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi System QMP uzyskał wsparcie z PROW 2007-2013 oraz 2014 -2020.
W latach 2006-2009 zaangażowany w procesie legislacyjnym ustawy o funduszach promocji produktów rolno spożywczych, nowatorskiej dla Polski. Inicjator i jeden z architektów porozumienia w branży – konsensusu zapewniającego rolnikom przewagę w zarządzaniu funduszami promocji i zapewniającego niezależność funduszu promocji wołowiny od funduszu promocji mięsa wieprzowego. Przewodniczący Komisji Zarządzającej Funduszem Promocji Mięsa Wołowego.
Inicjator zmiany systemu płatności bezpośrednich w Polsce, w kierunku udzielania wsparcia dla bydła, w efekcie prowadzonych działań doszło zróżnicowanie płatności bezpośrednich w zależności od posiadania bydła w okresie referencyjnym tzw. ”premii zwierzęcej”
Inicjator wprowadzenia w Polsce systemu rekompensat dla hodowców rezygnujących z produkcji mleka w zamian za dalsze utrzymanie bydła przez 3 lata, realizowanego w latach 2007-2010.
W 2009 roku doprowadził do zawarcia umowy konsorcjum naukowo przemysłowego pomiędzy SGGW, UWM i PZPBM. Inicjator i współautor sześcioletniego projektu badawczego o budżecie ponad 10 mln EUR. W Projekcie pełnił funkcję Zastępcy Kierownika Projektu i Kierownika zadania badawczego. Projekt został ukończony i rozliczony pod względem merytorycznym i finansowym. Jednym z ważniejszych osiągnięć tego projektu było opracowanie modelu predykcji satysfakcji polskiego konsumenta analogicznego do modelu Meat Standard Australia.
Współautor programu rozwoju produkcji wołowiny w Polsce w systemach jakości EUROSTEK 2012.
Inicjator zawiązania porozumienia Komisji Zarządzających Funduszy Promocji Produktów Rolno Spożywczych w celu opracowania ram formalnych dla wspólnych działań prowadzonych przez wszystkie fundusze.
Członek Grupy Roboczej ds. PROW 2020, powołanej przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W pracach grupy koncentrował się między innymi na zagadnieniach systemów jakości, promocji, transferu wiedzy i współpracy w łańcuchu dostaw.
Aktywny w środowisku polskich organizacji branżowych, europejskich organizacji w kontaktach z MRiRW oraz parlamentarzystami PE w procesie legislacyjnym nowej polityki promocji unii europejskiej, zakończonego z sukcesem dla Polski.
Jest autorem i współautorem kilkunastu publikacji naukowych nt. rynku wołowiny, badań konsumenckich, systemów zapewniania jakości i standaryzacji.